Kas reikalinga darbui su lazeriu

 

 

 Savaime suprantama, Jums bus reikalingas kompiuteris, kurio pagalba reikės ruošti graviravimo bei pjovimo failus, o vėliau siųsti juos į lazerį.

Minimalus kompiuterio reikalavimai:

Procesorius: Celeron;
RAM: 64MB arba daugiau;
CD ROM: Bet koks;
HDD: 2Gb minimum;
Portai: USB, LPT;
Programinė įranga: Vektoriniai grafikai (geriausiai CorelDraw* arba Illustrator).

Reikia žinoti ir tai, kad lazeris laisvai dirba su rastine grafika, tad Jums gali prireikti skanerio. Faktiškai, Jus galite nuskenuoti nuotrauką ir iškarto ją siųsti graviravimui (lazeris dirba kaip paprastas USB spausdintuvas iš to paties draiverio).

 

 

 

Oro kompresorius – pagrindinis jo vaidmuo, tai apsaugoti linzę nuo dulkių graviravimo metu. Neretai kompresorių naudoja padidinti pjovimo efektyvumui (oro pūtimas pjovimo metu padeda išpūsti visas dulkes nuo medžiagos kurios maišo pjovimui). 

Kompresorius iškarto yra paruoštas darbui, Jums tik reikės jį pajungti prie lazerio specialia šlangele (diametras - 6mm).


Prieš pajungiant oro kompresorių, reikia uždėti specialų filtrą, kad kondensatas iš kompresoriaus (alyvos ir drėgmės mišinys) nepapultų ant linzių arba ant darbo stalo.
Mes rekomenduojame įsigyti specialų (be alyvos) GCC kompresorių. 86 litrų per minutę (slėgis 8kPa).
 

 GCC air compressor

 

 

 

Antras prietaisas, kuris svarbus dirbant lazeriu – ventiliacijos sistema. Ji reikalinga pašalinti dūmus ir dulkes iš lazerio, darbo metu. Kuo galingesnė bus oro ventiliavimo sistema, tuo efektyviau bus valomas ir ištraukiamas oras iš lazerio, ir tuo geriau bus apsaugota optinė lazerio sistema nuo įvairių dulkių.

Bet tai nereiškia, kad Jūs visiškai apsaugoti nuo dulkių, po darbo, mes visada siūlome atsargiai išvalyti linzę nuo dulkių, nes lazerio optinė sistema yra brangi. 

Oro ištraukimo sistema būna dviejų rūšių – tai specialus autonominis oro filtras ir oro ištraukimo sistema su ištraukimo ventiliatoriumi.
Pirmas variantas yra pakankamai brangus dėl jo eksploatavimo sąnaudų – dažnas filtrų keitimas. Jeigu lazeris dirba apie 8 valandas per dieną, filtrus reikės keisti kas mėnesį.

Air Filter

Antras variantas – pigus ir populiariausias tarp mūsų klientų: tai gofruotas vamzdis (įsigyti galite statybinių prekių parduotuvėse) ir oro ištraukimo ventiliatorius, bendra kaina tokios konstrukcijos siekia apie 80-120€. Čia jau nereikės keisti jokių filtrų. Tačiau tokį variantą įsirengti nevisada yra galimybių (ofisai, patalpos gyvenamuosiuose namuose ir t.t.).

Variantas su ventiliatoriumi yra aktualus toms įmonėms, kurios įsikūrusios pramoniniuose rajonuose.
Oro ventiliavimas yra svarbus dėl visos įmonės darbuotojų, o ypatingai dėl operatoriaus kuris dirba prie lazerio sveikatos, ypač kai yra graviruojama guma antspaudams. 

Oro išmetimo sistema


 

 

Kaip papildomą dalį galima į lazerį įdėti vektorinį stalą pjovimui. Nes pats lazerio stalas susideda iš lygaus metalinio paviršiaus (aliuminis). Ant vektorinio stalo yra pritvirtintos dvi liniuotės - X ir Y ašių. 

Norint išgauti itin aukštą gaminio kokybę, galime pasiūlyti adatinį stalą pjovimui. Naudojant šį stalą po pjovimo ant medžiagos neliks jokių žymių, nereikės valyti gaminio ir taip sutaupysite laiko.

Honey comb table

 

 

 

O štai kas gali atsitikti, jeigu Jūs pjausite be vektorinio stalo:

  

 

 

 

Visi GCC LaserPro graviravimo lazeriai (išskyrus Venus modelį) turi galimybę pajungti rotorinius įrenginius (sistema leidžianti graviruoti cilindrinius objektus). Ant bet kokio apvalaus objekto, kurio diametras ne didesnis kaip 90mm, o ilgis ne daugiau kaip 4500mm, galima graviruoti aplink visą objektą (360 laipsnių).

 Video kaip dirbama su rotoriumi:

Domina spausdinimo, graviravimo, ploteriavimo įranga ar medžiagos?

Konsultuojame visais reklamos gamybos klausimais ir padedame priimti teisingus sprendimus

Susisiekite su mumis